Pub kviz

U srijedu, 27. rujna, u našoj školi održao se Pub kviz u povodu obilježavanja Europskoga dana jezika. Europski dan jezika obilježava se kako ne bismo zaboravili na važnost i bogatstvo svih europskih jezika; da čuvamo svoj jezik, ali i da poštujemo jezike drugih naroda.

U kvizu su sudjelovale četiri ekipe po četiri učenika iz različitih razreda. U učionici geografije i povijesti vladala je prava pub atmosfera. Natjecatelji su tijekom natjecanja grickali slatkiše i pili sokove, a ostali zainteresirani učenici bili su gledatelji. Možete zamisliti, učionica je bila krcata!

Od glazbenih i književnih pitanja do geografskih i povijesnih mozgalica, natjecatelji su pokušavali točno odgovoriti i skupiti što više bodova za svoju ekipu. Na kraju je kviza u učionici prasnuo val smijeha, ali i usklik nevjerice, jer je razlika između prvoga i drugoga mjesta bila samo 1 bod! Poredak je bio sljedeći:

1. Pub Guys (60 bodova) – Matej Horvat, Gabrijel Horvat, Leon Varga, Petar Plantosar

2. La La Club (59 bodova)

3. Salamalekovci

4. Europljani

Matej Horvat, član pobjedničke ekipe, otkrio nam je kako mu je bilo na kvizu: „Bilo mi je odlično, drago mi je da je moja ekipa Pub Guys pobijedila!” Svi sudionici dobili su zahvale za sudjelovanje, a pobjednici posebne pobjedničke potvrde i „slatki“ poklon.

Pub kviz organizirali su nastavnici Monika Samardžić, Vedran Hozjan, Ivana Horvat, Kristijana Rebrina i Slavojka Petrović. Posebna zahvala za ideju ide osječkom kvizašu Marinku Uremoviću koji je nadahnuo naše nastavnike za provedbu kviza u školi. Ideja o pub kvizu jako nam se svidjela te se nadamo da ovo nije bio prvi i zadnji put!

Dora Kovač i Josipa Rogar, 6.c

objavio: Ivana Norac   datum: 9. 10. 2023.