UPOZNAJ MOG KUĆNOG LJUBIMCA!

Odrastanje uz kućnog ljubimca u svakom slučaju ima brojne prednosti i djeluje pozitivno na djetetov razvoj. Kućni ljubimac pomaže djetetu razviti osjećaj nezavisnosti, nužan za sazrijevanje i stjecanje osjećaja odgovornosti. Stvaranjem pozitivnih osjećaja prema kućnom ljubimcu, dijete stječe samopouzdanje koje mu pomaže u kasnijim odnosima s drugim ljudima. Brigom o kućnom ljubimcu uči biti odgovorno. On mu je često i najbolji prijatelj, sluša njegove tajne i misli. Preko svog ljubimca dijete je više povezano s prirodom, aktivnije je i više boravi na svježem zraku.

Vodeći se ovim mislima tako smo mi u 2.a razredu osmislili mali projekt pod nazivom Upoznaj mog kućnog ljubimca! U naš razred su tako jedan čitav tjedan dolazili različiti kućni ljubimci.

Prvo smo se upoznali sa psom našega Nevena , Reksom , koji je došao u školsko dvorište , jer je zbog veličine bilo nezgodno da ulazi u našu učionicu. Reks je osmomjesečno razigrano štene te je vrlo rado proveo vrijeme  s nama.

Za upoznavanje našega školskog akvarija i terarija smo zamolili savjete i objašnjenja našega nastavnika biologije Miloša Mihajlovića. Nastavnik nam je vrlo lijepo i zanimljivo ispričao sve o ribicama i kornjačama te nas je sve zainteresirao svojim izlaganjem. Također smo upoznali i ribice našega Marka , kucine, koji služe za pecanje, obično  za ulov soma ili štuke.

Patrik i Vanja su donijeli svoje hrčke koji su s nama proveli cijelo prijepodne boraveći mirno u svojim kavezima. Bili su nam preslatki te smo svi poželjeli imati maloga hrčka doma.

Posebno nam je uzbudljiva i zanimljiva bila posjeta afričkog tvora (vretice) i čileanske vjeverice koje su nam u razred donijeli naša kuharica Ana i njezin suprug domar Dušan. Dušan nam je na vrlo zanimljiv način ispričao sve o brizi, njezi i uzgoju ovih egzotičnih kućnih ljubimaca.

U razred su nam dolazili učenici drugih razreda sa svojim učiteljicama  i nastavnici kako bi vidjeli i upoznali kućne ljubimce. U razredu je neprestano bila živa i ugodna istraživačka atmosfera.

S mačkama su nas upoznali Lorena i Igor koji je donio mačku svoga djeda kako bi nas upoznao s njom. Mačke su bile prilično uzbuđene i nemirne i željele su istraživati našu učionicu te su se najbolje osjećale na prozorskoj dasci.

Na kraju ovoga uzbudljivoga tjedna nam je učiteljica donijela svoga četveromjesečnog psića shi-tzua Koka. Svi smo ga željeli maziti i dirati, a on je njuškao i istraživao naš razred. Za vrijeme matematike je legao pored Petrove torbe i zaspao( valjda mu je računanje bilo dosadno).

Na kraju tjedna smo razgovarali , razmijenili mišljenja i dojmove te nacrtali ono što nam se najviše svidjelo.

Svima koji su sudjelovali u ovom malom istraživačkom projektu se od srca zahvaljujemo.

Kućni ljubimci su živa bića – treba im puno njege, pažnje i ljubavi.

Dragi roditelji,  ukoliko nabavljate kućnoga ljubimca imajte na umu da Vam dolazi novi član obitelji te omogućite Vašemu djetetu i Vašemu ljubimcu ugodan i sretan život!.

2.a razred i učiteljica Dunja Kufner

Pogledajte ostale fotografije u foto galeriji.

objavio: Ivica Prgomet   datum: 28. 1. 2014.

« Svibanj 2024 »